23.06.2021  

Hakkımızda


Uzunca bir mücadelenin sonunda 3568 Sayılı Kanunla yasal statüye kavuşan mesleğimiz ile beraber 20/03/1990 tarihinde odamız kuruldu. Böylece odamız ve odalar birliğimiz mesleki örgütlülüğümüzün yasal temsilcileri oldular. Odamız ve birliğimiz örgütlenmemize örgütlülüğümüz ise camiamızın güçlenmesine vesile olacaktı. 
 
3568 Sayılı yasada doğuştan varolan eksiklik ve aksaklıklar giderilecek meslektaşlarımızın sosyal güvenlik meselesi dahil mesleki problemleri çözülecek mali tatil hakkı elde edilecekti.    
 
20 yılı aşkın bir zaman geçti. 20 yıldır aynı yöneticiler odamızı yönetiyor. Ve 20 yılın sonunda çıkmaz bir sokakta milyarların heba edildiği bir oda binası Meslektaşlarına güler yüzü bile çok gören bir personel anlayışı Herkesin karşı olmasına rağmen ısrarla faaliyeti sürdürülen ve yine milyarların aktarıldığı bir lokal Vergi dairesinde hak ettiği saygın muhataplığı bulamayan meslektaş Angaryalara boğulmuş bir meslek var önümüzde. Olumlu olduğu söylenebilecek gelişmeler ise meleğimizin bizzat kendi dinamiklerinde kaynaklanan değişim sürecinin zorunlu sonuçları olarak değerlendirilebilir. 
 
Başlangıçta ideolojik davranan ve bu ideolojik tavırlarını ısrarla sürdüren bir anlayışla beraber olamazdık. Biz Meslekte Birlik olmalıydık. Birlik olarak birlikte davranarak her meslek mensubu kendi mesleğini en iyi şekilde nasıl icra edebileceği hususunda konsensüse varmalı ve onurlu yaşamanın mücadelesini hep birlikte vermeliydik. bunun için Meslekte Birlik dedik. Meslektaşlarımızla yakın ve sıcak ilişkiler kurduk. Sosyal ve kültürel etkinliklerimiz oldu. Meslek içi eğitim çalışmalarımız kurs ve seminer programlarımız geleneksel çalışmalar haline geldi. Maliye camiası ile samimi diyaloglar oluşturduk. Yayınlarımız oldu. Bülten ve sirküler raporlar yayınladık. Maddi dayanışmaya dair gayretlerimiz oldu. Birlikte birçok sorunun aşılabileceğine inanarak tüm meslektaşlarımızı sevgi çemberine dahil olmaya çağırdık. 
 
İnsan hayatının en verimli olduğu yıllarını bir meslek edinmek ve mesleğinin hakkını vererek hem manen tatmin olmak hem de çoluk çocuğunun rızkını kazanmak için harcıyor. Tabi ki insanlar sadece meslek öğrenmek ve çalışmak için doğmazlar. Asıl olan mutlu olmaktır. Onurlu yaşamak, özgür, barış içinde, kendisiyle, toplumla ve mesleği ile barışık bir şekilde. Meslekte Birlik sizi çağırıyor. Mesleğinde başarılı olmanın önemli  ve beraber olmanın daha önemli bir şey olduğuna inanıyorsanız, sizin Meslekte Birliğe Meslekte Birliğin size ihtiyacı var.
 
Birlikte olmak dileğiyle...

Bu yazı 6591 defa okundu...

Eklenme Tarihi:15.06.2016 00:00:00