3.6.2020  

Anasayfa » SULTANGAZİ » Meslekte Birlik Sultangazi İlçe Toplantımız
Meslekte Birlik Sultangazi İlçe Toplantımız

Meslekte Birlik Sultangazi İlçe Toplantımız


İstanbul Meslekte Birlik Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci ve yönetim kurulumuz eşliğinde ilçe Başkanlıkları toplantılarımız devam ediyor.

05/12/2017 tarihinde Meslekte Birlik Sultangazi tarafından organize edilen kahvaltılı toplantıda, Dernek Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci, derneğin yaptığı faaliyetleri özetledikten sonra “Gönüllü arkadaşlarımızın katkıları ile oluşan mütevazı bütçelerimizle üyelerimize ve gönüllülerimize ücretsiz Mali Müşavir Yeterlilik Kursları düzenliyoruz. Bilirkişilik eğitimlerimizi Sakarya Üniversitesi ile başlattık ve ilk mezunlarımızı verdik. Önümüzdeki hafta bu arkadaşlarımıza sertifikalarını dağıtacağız. Uzlaştırmacılık kurslarımızı İstanbul Üniversitesi ile ortaklaşa düzenliyoruz.  Dikkat edilirse odamız çok büyük bütçelerle bu işleri yapmaktan aciz kalıyor. Bunu biz bir işe gönlünü koymakla diğerleri arasındaki fark olarak niteliyoruz. Bu eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecektir.
 
Bizim bir başka yönümüzde oda seçimlerine aday bir grup olarak teşkilatlanma ve seçim çalışmalarıdır. 2019 seçimlerinde yapılacak oda seçimlerini kazanmak istiyoruz.  Bunun için bütün ilçelerde teşkilatlanma çalışmalarımızı hızlandırdık. Her hafta birkaç ilçede teşkilatlarımızı gözden geçirerek olmayanları kuruyor, olanları da takviye ederek çalışmalarını hızlandırıyoruz. Bunun meyvelerini de 2019 Mayıs seçimlerinde göreceğimize inancımız tamdır.
 
9-10 Aralık tarihlerinde Mali Müşavir Yeterlilik sınavları Marmara Üniversitemizde yapılacaktır. Bu sınava katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar dillerim. Geçtiğimiz günlerde üniversiteye giderek iki yerde broşür dağıtım izni almıştık. Ancak odamız bunu istihbar ederek hemen müdahale etmişler. Yaptıkları demokrasi anlayışını çok güzel yansıtıyor. 27 yıldır odayı yönetenler iktidarların ellerinin altından nasıl kaydığının farkındalar. Ama bu onların yıkılmalarını katiyen engellemeyecektir.
 
Ben organizasyonu düzenleyen Sultangazi Temsilcimiz İsmail Bıyıklıoğlu kardeşime teşekkür ediyorum. Katıldığınız için de siz kardeşlerime ne kadar teşekkür etsem azdır. Afiyet olsun” dedi.
 
Programda daha sonra Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Yalçın e-defter ve e-fatura konularında açıklayıcı ve pratik bilgiler verdi. İSMMMO Disiplin Kurulu Üyesi Alim Karataş ise üyelerin iş ve meslek yaşamında dikkat etmesi gereken disiplin kuralları hakkında bilgi verdi. Sorulan soruları cevaplandırdı.
 
Toplantıya TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hayri Öztürk, İSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Balcıoğlu, Gaziosmanpaşa İlim Yayma Cemiyet Başkanı Kerem Akpınar, İstanbul Meslekte Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Remzi Acar, Serdar Çağlayan, Ayşe Betül Ayaz ve Hakan Ustabaş ile her iki ilçenin mali müşavirler katıldı.

Bu yazı 0 defa okundu.Bu Haberler de İlginizi Çekebilir...