3.6.2020  

Anasayfa » ESENLER » Meslekte Birlik Esenler İlçe Toplantımız
Meslekte Birlik Esenler İlçe Toplantımız

Meslekte Birlik Esenler İlçe Toplantımız


06/12/2017 tarihinde Meslekte Birlik Esenler ilçemiz tarafından organize edilen kahvaltılı toplantıya Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın'da katıldı.  

Dernek Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci, dernek olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi kısaca özetledi. 
 
"Düzenlediğimiz Mali Müşavirlik Yeterlilik kursları, Sakarya Üniversitesi ile başlatılan Bilirkişilik eğitimleri ve İstanbul Üniversitesi ile gerçekleştirilen Uzlaştırmacılık Eğitimi kursları hakkında bilgi veren Kahveci Bilirkişi eğitimlerinde ilk mezunlarını verdik diyerek, dikkat edilirse odamız çok büyük bütçelerle bu işleri yapmaktan aciz kalıyor. Bunu biz bir işe gönlünü koymakla diğerleri arasındaki fark olarak niteliyoruz. Bu eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecektir" diyen Kahveci, bizim bir başka yönümüzde oda seçimlerine aday bir grup olarak teşkilatlanma ve seçim çalışmalarıdır. 2019 seçimlerinde yapılacak oda seçimlerini kazanmak istiyoruz.  Bunun için bütün ilçelerde teşkilatlanma çalışmalarımızı hızlandırdık. Her hafta birkaç ilçede teşkilatlarımızı gözden geçirerek olmayanları kuruyor, olanları da takviye ederek çalışmalarını hızlandırıyoruz. Bunun meyvelerini de 2019 Mayıs seçimlerinde göreceğimize inancımız tamdır dedi.
 
Sözlerine, 9-10 Aralık tarihlerinde Mali Müşavir Yeterlilik sınavları Marmara Üniversitemizde yapılacağını hatırlatarak devam eden Kahveci, bu sınava katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar dillerim. Geçtiğimiz günlerde üniversiteye giderek iki yerde broşür dağıtım izni almıştık. Ancak odamız bunu istihbar ederek hemen müdahale etti. 27 yıldır odayı yönetenler iktidarların ellerinin altından nasıl kaydığının farkındalar. Bu onların miyadlarını doldurduğunun gerçeğidir dedi.
 
Programda daha sonra Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Yalçın e-defter ve e-fatura konularında açıklayıcı ve pratik bilgiler verdi. 

Bu yazı 0 defa okundu.Bu Haberler de İlginizi Çekebilir...