1 – 7 Mart Muhasebe Haftası

Spread the love
Çok değerli meslektaşlarımız.

Bir muhasebe haftasını, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın hak ettiği değerini bulamadığını bir kez daha görerek ve idrak ederek kutlamaya çalışıyoruz.
Tahsilat sorunu, Saygınlık problemi, angarya yükü, haksız rekabet, yetkililerin ilgisizliği ve geleceğe dair endişeler gibi bir çırpıda sayabileceğimiz problemler içerisinde yaşama tutunmaya çalışan bir meslek grubuyuz.
Yenilenen ve neredeyse her gün genişleyen, gelişen, güncellenen mevzuat yükü altında ezilen ve kendisini her geçen gün daha da yalnız hisseden meslektaşlarımız tabir-i caiz ise kendini boğulmamak için suyun üstünde tutmaya çalışmaktadır.
Tüm bu sarmal içinde meslektaşlarımıza sahip çıkması gereken, üyelerinin özlük haklarını korumakla görevli ve asli ödevi meslektaşın yanında durmak olan Mali Müşavirler odası ve üst birliği yukarıda saydığımız sorunlar karşısında adeta üç maymunu oynamaktadır. Sorunlara duyarsız kalmaktadır.
Bunların sebebi de meslektaşın hissettiğini hissetmeyen, zorluklarını yaşamayan ve sıkıntısını çekmeyen, meslektaştan uzak, mesleğini birebir icra etmeyen kişilerin oda yönetiminin karar verici mekanizmalarını işgal etmelerinden kaynaklanmaktadır.
Olması gereken, devletimizin çok değerli yetkilileri ile aynı masa etrafında meslektaşların lehine konuşan ve mücadele eden, bir plan ve proje dâhilinde istediğini almak için sonuna kadar direnen bir oda yönetiminin ihdas edilmesidir.
Meslektaşlarımız, hayatını idame ettirmek için kazandığı 3-5 kuruş alın teri emek hakkını, ailesi ve sevdikleri ile huzur içinde harcamak istiyor. Gece geç saatlere kadar çalışmak değil, makul bir saatte evinde olup herkes gibi dinlenmek istiyor. Odasının kendisine sahip çıkmasını istiyor.
Bizler sadece yıllarca süren tahsil, staj ve sınavların sonunda alabildiğimiz belgemizi ve kimliğimizi, bunları almak için harcadığımız emeğe ve zamana değecek kadar verim alabilmeyi istiyoruz.
2022 Mayıs’ta yapılacak olan İSMMMO seçimlerinin yeni bir başlangıca kapı açmasını, meslekte devrim sayılabilecek kararların altına imza atabilecek kadar dirayetli ve mücadeleci bir yönetimin başa gelmesini ve bu yönetimin her şart ve durumda üyelerinin yanında durmasını diliyoruz.
Çok zor bir meslek icra ediyoruz. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşAllah.
Saygılarımızla…
İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği ( MESLEKTE BİRLİK)