İSMMMO SEÇİMİN ARDINDAN…

Spread the love
Değerli meslektaşlarım; 11 ve 12 Mayıs 2019 Tarihinde İsmmmo 24.Olağan Genel  kurulu yapılmıştır.

 

Oldukça ilginç sonuçları olan bir seçim olmuştur. 11 Mayıs Mali Genel kurulda Meslekte Birlik Grubu tarihinin en yüksek katılımıyla Çağdaş Gruba karşı Divan Listesi Çıkartmıştır. Çağdaş Grup İse buna karşılık , Bağımsız Grup ve diğer gruplarla işbirliği yaparak ortak Divan adayını çıkartıp OY çokluğuyla seçilmişlerdir.

Genel Kurula Maalesef, Mesleki sorunlar ve Çözümler yerine Gruplar ve konuşmacıların çoğu siyasete yöneldiler.Başka bir konu, Mali Müşavir İşveren Sendikası’nın Danıştay’a  açtığı ve kazandığı Nisbi Aidat’ın kaldırılması idi. Bunu Meslekte Birlik Grubu Vaatlerin içine alıp, Danıştay Kararını uygulayacağını taahüd etmesinden sonra, Tüm gruplar da üstlendi. Meslekte Birliğin, Genel Kurula verdiği önerge ile (Tüm Grupların benzer önergeleri vardı)  Nisbi Aidat 2020 yılında itibaren Kaldırıldı. 2019 Mayıs ayında tahakkuk edilmemiştir. Ancak Mevcut durum Borçlar için neler yapacakları belli değil. Bana göre daha da ortamı zorlamadan komple Nisbi Aidatı terkin edilmesidir.

12 Mayıs Pazar Günü ise Toplam Sekiz Grup Katılmıştır seçime. 42.775 Seçmenin olduğu Hazirunda 95 Sandıkta  16.668 delege oy kullanmıştır.Maalesef Katılım oranı %39 civarında kalmıştır. Bunun çeşitli sebepleri olmasına rağmen Meslek adına üzücüdür. Yetkililer bunun sebebini mutlaka analiz etmeliler. Oyların dağılımı ise ; Çağdaş  Grup:8.488,Meslekte Birlik: 4.365, Bağımsız Grup : 2.358, TMB:68,Öncü Grup :502,MMDH;178, Değişim Grup İse 128 oy almışlardır.

Bu duruma göre Çağdaş Grup ;5 Üye, Meslekte Birlik :3 ve Bağımsız Grup ise 1 Üye Yönetim Kuruluna seçilmiştir. Disiplin Kuruluna ;  Çağdaş 3, Meslekte Birlik ve Bağımsız Grup Birer üye kazanmışlardır. Denetleme Kurulu  ise Çağdaş Grup 2 , Meslekte Birlik 1 üye seçilmişlerdir. Tüm Grupları tebrik ediyorum. Seçilen Yönetim, Disiplin ve Denetim Kurulu Kurullu üyeleri de tebrik eder,Başarılar diliyorum. Meslek ve Meslektaş adına katkı sağlamaları umut ediyorum.

Bu Seçimin Galibi her ne kadar seçimi kazanan Çağdaş Grup İse 2016 yılı  seçimlerine göre Bir Yönetim Kurulunu kaybetmiştir. Asıl kazanan ise Meslekte Birlik Grubu Olmuştur. 2016 yılına ait olan 3.474 oy sayısını 4.365’e çıkartarak %20 Oranında Artırılmıştır. Yönetim Kurulu sayısını da 2’den 3’e çıkartılmıştır.En Çok sürpriz ise Bağımsız Grubun 2016 Yılında 2.747 olan oy sayısını 2.358’e düşürülmesidir. Yaklaşık %16 Oy kaybı yaşanmıştır. Diğer Gruplar ise maalesef herhangi bir varlık göstermemiştir. Bu da Meslektaş Kesin kararını verdiği , Grupların değil ilkelerini benimsediğidir. Yani gereken İlgi  göstermemiştir.

Sevgili Meslektaşlarım; Bildiğimiz Üzere Mesleğimiz Çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Üç Yıl boyunca görev alacakları süre boyunca zor günler beklemektedir. Haksız Rekabet, DBS, POŞET, Türmob ,vb onlarca sorun var. Artık Mevcut Yönetim , Grupçuluk ile  değil, Ortak Akıl ile mücadele etmelidir. Diğer Grupları yok saymamalıdır. Yoksa kaybeden yine Meslek ve Meslektaş olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*