KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR !

Spread the love

Tabipler birliğinin başındaki bir şahıs tarafından, ordumuz hakkında yapılan talihsiz açıklamayı sonuna kadar kınıyoruz.

Şanlı ordumuza hakaret eden, iftira atan, önüne engel, ayağına taş olmak isteyen tüm şahısların, grupların, yapıların kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti ile yakından uzaktan alakası olmadığı aşikârdır.
Yapılan açıklama, bunu fiiliyata döken kişi ya da kuruluşların gerçek yüzünü ve niyetini ortaya koymuştur.
Bu meyanda teröristlere gizli ya da açıktan destek veren bu talihsiz açıklamaya sahip çıkan, onaylayan veya birlikte hareket eden herkes/her yapı gizli ya da açıktan teröre destek vermektedir.
Muhasebe camiasından 1940’lı yılların özlemi ile yanıp tutuşan, adeta batı dünyasının orta çağ zihniyetini ülkemizde yerleştirmeye çalışan ve bunu da #TÜRMOB ve #İSMMMO etiketleri ile yayınlayan grubun temsilcilerini de sonuna kadar kınıyoruz ve yapılan açıklamayı tel’in ediyoruz.
Devletimiz gerek teröriste destek çıkanların gerekse bu destek çıkanlara destek çıkanların hangi zihniyette olduklarını gayet iyi bilmektedir.
Talihsiz açıklamaya destek veren tüm yapı/şahıs ya da gruplarla ilgili Sayın Cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyoruz.
TÜRMOB’u ve İSMMMO’yu hiç kimse teröre destek açıklamasına alet edemez.
Muhasebe mesleğinin gelişimi ve sorunlarının çözümü için çeyrek yüzyılı aşkın süredir kılını kıpırdatmayanların, teröriste sahip çıkanlara karşı verdiği destek malumun ilanından başka bir şey değildir.
Devletimizin, yeri ve zamanı geldiğinde terör ve destekçileri hakkında, bu memleketin bekası adına gerekli tüm tedbirleri ve kararları alacağından zerre kadar şüphemiz bulunmamaktadır.
En derin saygılarımızla…
İSTANBUL MESLEKTE BİRLİK GRUBU