Sancaktepe Belediyesi’nde “Muhasebe Haftası” Etkinliği

Spread the love

Sancaktepe Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek, Muhasebe Haftası münasebetiyle, ilçesinde ki meslek mensuplarını bir akşam yemeğinde buluşturdu.

Toplantıya Sancaktepe Belediye Başkanı Sn. İsmail Erdem, İşkur İl Müdürü Muammer Coşkun, Ümraniye SGM Müdürü Coşkun Bilgin, vergi dairesi müdürleri, bağımlı v e bağımsız meslek mensupları ve İSMMMD Başkanımız Kadir Gurbetci katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan başkanımız; 25 yılını dolduran meslek yasamızla, mesafe almamıza rağmen, hala meslektaşlarımızın iş yükünün arzu edilen düzeye ulaşmadığını belirtti.
Enformel ekonominin ciddi boyutlarda olması, dolaylı verginin de % 70’ler seviyesinde bulunmasının birçok sebebinin olduğu, eğitim, denetim, rekabet ve ticaretin artması, vergi oranlarının düşürülmesi gibi parametrelerin devreye girmesi gerektiği vurgusunu yaptı.

İstanbul Meslekte Birlik, meslek ve meslektaşımızın iş yükünü azaltacak ve sosyal hayatını kolaylaştıracak her türlü çabanın içinde olmayı temel ilke olarak görmektedir.

Bu vesile ile Türkiye ve İstanbul’da ki kamu- mükellef arası köprü vazifesini kuran meslektaşlarımızın ‘Muhasebe Haftasını’ tebrik eder, daha iyi şartlarda buluşacağımızın müjdesini vererek konuşmasını tamamladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*